Відбулась VIII Міжнародна конференція "Особистість у кризових умовах та критичних ситуаціях життя"

28-30 квітня 2022 р. у Сумському державному педагогічному університету імені А.С.Макаренка відбулась VIІІ Міжнародна конференція «Особистість у кризових умовах та критичних ситуаціях життя». Назва конференції вельми символічна і відповідає суті діяльності практичного психолога. А саме: розуміння кризових явищ в житті людини і надання їй психологічної допомоги в критичних ситуаціях та ситуаціях утруднення.
    В цьому році конференція була присвячена урочистій події - 30-тій річниці підготовки в Сумському державному педагогічному університеті імені А. С. Макаренка спеціальності Практична психологія і Психологія.
     Тому для виступів у пленарному та секційних засіданнях, а також як ведучих майстер-класів було переважно запрошено шановних випускників різних років навчання, а тепер знаних в Україні фахівців.
     Конференція зібрала біля 400 учасників із 8 країн світу. В їх числі: Канада, Німеччина, Швеція, Швейцарія, Велика Британія, Польща, Румунія, Ізраїль. Україну представляють науковці і практики із 29 міст 16 її регіонів.
   Серед учасників конференції – 60 докторів наук, професорів, більше 120 кандидатів наук, керівники організацій, аспіранти, викладачі ЗВО, психотерапевти, реабілітологи, соціальні та медичні працівники, психологи-практики установ і закладів Міністерства освіти України, Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства внутрішніх справ України, Збройних сил України та Національної Гвардії України.
    В робочі дні конференції були проведені майстер-класи, під час яких було презентовано досвід провідних науковців України, а також досвідчених практиків в галузі надання психологічної допомоги.
   На завершення, було проведено круглий стіл «Сучасний психолог: актуальні запити ринку праці», в якому прийняли участь керівництво СумДПУ імені А.С. Макаренка, НН Інституту педагогіки і психології, професорсько-викладацький склад кафедри психології, студенти спеціальності 053 Психологія, роботодавці та їх представники.

Пленарні виступи:

Бондарчук Олена Іванівна "Особливості забезпечення психологічного благополуччя учасників освітнього процесу в умовах відкритої освіти під час війни"

Хомуленко Тамара Борисівна "Психологічна готовність до життя після війни"

Губеладзе Ірина Гурамівна "Я", "Моє", "Наше": як почуття власності визначає нас і наше оточення

Панок Віталій Григорович "Психологічний супровід освітніх реформ: досягнення, проблеми, перспективи

Марухіна Ірина Володимирівна "Психологічна підтримка учасників освітнього процесу в умовах війни"

Єрмакова Наталія Олександрівна "Історія підготовки психологів і практичних психологів у СумДПУ імені А.С. Макаренка

Журавель Анна Василівна "Взаємодія ЗВО з ОТГ щодо надання психологічної допомоги особам, які опинились у складних життєвих обставинах: з досвіду реалізації"

Майстер-класи:

Лимаренко Яніна Володимирівна "Постковідний синдром в клінічній практиці"

Штагер Яна Володимирівна "Комплексний ПТСР та особливості групової роботи онлайн-формату у воєнний час"

Черенщикова Дар'я Вікторівна "Невротична структура сильніша за кохання"