Захисні механізми психіки

images

Психологічний захист це: система механізмів, спрямованих на мінімізацію негативних переживань, пов'язаних з конфліктами, які ставлять під загрозу цілісність особистості. Подібні конфлікти можуть провокуватися як суперечливими установками в самій особистості, так і неузгодженістю зовнішньої інформації та сформованого в особистості образу світу та образу Я.
В результаті численних досліджень, проведених перш за все в рамках клінічної практики, були виділені різні види механізмів психологічного захисту. За рахунок реалізації психологічних механізмів, як правило, досягається лише відносне особисте благополуччя. Але невирішені проблеми набувають хронічного характеру, оскільки людина позбавляє себе можливості активно впливати на ситуацію, щоб усунути джерело негативних переживань. Найбільш позитивну роль психологічний захист відіграє тоді, коли виникають проблеми незначні і не варті того, щоб ними взагалі займатися.
      Охарактеризуємо коротко основні з них:

Детальніше: Захисні механізми психіки

Сексуальні комплекси

 

   Сексуальний комплекс - це уявлення особистості, як правило, емоційно негативного забарвлення, яке пов’язане зі статевими стосунками.
   Ці негативно забарвлені емоції мають значний або вирішальний вплив на статеве життя. Загалом вони можуть впливати на поведінку особистості. Сексуальні комплекси можуть викликати відчуття страху, гріха, незадоволеності, тощо. Це все розвивається на фоні свідомості та підсвідомості особистості.

Детальніше: Сексуальні комплекси

Офіційний сайт кафедри психології Сумського державного педагогічного університету імені А.С.Макаренка Designed by atjoomla.com