Випускники спеціальності Психологія

Подяки та відзнаки

      

 У сучасному світі все більше сфер професійної діяльності, які потребують тісної співпраці з психологією. Ми, навчаючи студентів, враховуємо особливості сучасного ринку праці.
     Психологічна служба стала органічною частиною освітньої галузі, яку наші випускники найчастіше вибирають для подальшої роботи. Вони трудяться у селах і містах, у загальноосвітніх школах і дошкільній ланці.  У дитячих садках працюють наші випускники, які отримали ступінь вищої освіти «спеціаліст» у 2005, 2010, 2011, 2012, 2014 роках (Балинська Г.М., Богдан О.В., Грінько Ю.В., Докаленко В.А., Лубенець Г.М., Рябуха А.С., Стецієнко Т.А.), «бакалавр» 2015, 2016, 2017, 2018, 2019 року випуску (Войтешенко М.Д., Гордієнко Я.І., Давиденко Л.А., Манойло О.О., Сотеник М.І., Титаренко Ю.В.) і «магістр» (Горова І.В.), якій було вручено дипломи у 2017 році.
     Наші випускники докладають багато зусиль для розвитку індивідуальності вихованців, створення сприятливого розвивального середовища для кожної дитини, готують малят до школи.
     Психологічний супровід  учнів з першого по одинадцятий клас здійснюють «спеціалісти» 2000, 2004, 2012, 2014 року випуску (Ілленко В.М., Зеленська Н.М., Кравченко Т.Г., Науменко А.Л., Рощупкіна Т.С., Семененко С.М., Стеценко С.В., Чешенко С.В.), «бакалаври» 2015, 2016, 2017, 2018, 2019 року навчання (Бишенко Т.Ю., Головач І.А., Лизогубова Г.В., Невожай А.О., Осташенко Т.В., Саєнко А.І., Цапко Н.І., Хищенко А.А.) і «магістри», які закінчили навчання у 2017, 2018, 2019 році (Дрижирук Ю.А., Кучерова Д.В., Смоленко О.В.,Тимченко К.В.). А зараз перед нашими випускниками постає дуже відповідальне завдання, яке пов’язане з розбудовою концепції Нової української школи. І ми сподіваємось, що вони на високому професійному рівні це завдання вирішать.
     Посада психолога  обов’язкова у Центрах розвитку дитини. Наприклад, Лазіцький М.С. магістрант 2019 року випуску, працює з дітьми, підлітками, їх батьками в одній з таких установ.
     Наші випускники трудяться в різних силових відомствах. Суспільство потребує відповідальних професійних  поліціянтів, якім, в свою чергу, необхідна психологічні підготовка. У сфері внутрішніх справ працює наша колишня студентка Сема Н.М.,  яка закінчила магістратуру у  2018 році. Особливості її діяльності пов’язана з підбором персоналу, забезпечення грамотної розстановки кадрів, оцінці психологічної сумісності фахівців.
     Держава повинна мати професійне військо. І допомагають нашим солдатам  в їх нелегкій службі наші студенти: Шпот О.В., «спеціаліст» 2015 і «магістранти» Василенко О.О. 2018 і Терещеня І.О. 2019 року випуску. Психологічна реабілітація, кризове консультування, тренінги, спрямовані на створення команди – ось невеликий перелік напрямків роботи військових психологів.
     На жаль, у суспільстві є сама незахищена  категорія – діти з неблагонадійних сімей. Вони отримають кваліфіковану допомогу від нашої магістрантки 2017 року випуску Гаврікова О.А., яка займає посаду психолога в райдержадміністрації. У закладі професійної освіти також працюють наші випускники, наприклад, студентки-магістрантки 2015, 2016 років навчання: Гротова В.І., Ніжніченко А.О.
     Сучасне суспільство, має дуже багато проблем в різних сферах життя. І може виникнути питання: «Навіщо потрібна ця професія, якщо психологи не спроможні змінити цей світ на краще?»  Проте, відповідь ми можемо знайти в притчі: «Один чоловік ішов берегом і раптом побачив хлопчика, який піднімав щось з піску, кидаючи в море. Він підійшов ближче і побачив, що хлопчик піднімає з піску морські зірки. Вони оточували його з усіх сторін. Здавалося, на піску – мільйони морських зірок, берег був буквально всіяний ними на багато кілометрів.
- Навіщо ти кидаєш ці морські зірки у воду? – Запитав чоловік, підходячи ближче.
- Якщо вони залишаться на березі до завтрашнього ранку, коли почнеться відлив, то загинуть, – відповів хлопчик, не припиняючи свого заняття.
- Але це просто безглуздо! – Закричав чоловік.
– Подивись навколо! Тут мільйони морських зірок, берег просто всіяний ними. Невже ти не розумієш, що твої спроби марні, вони нічого не змінять!
     Хлопчик підняв наступну морську зірку, на мить задумався, кинув її в море і сказав:
- Ні, мої спроби змінять дуже багато… для цієї зірки, вона отримає життя».
     Наші випускники не зможуть вирішити всі світові проблеми. Але ми сподіваємось, що ті люди, дорослі і маленькі, які зустрічаються з ними на їх професійному шляху отримують розуміння, підтримку і кваліфіковану допомогу. Маємо надію, що вони професійні психологи, які відповідальні і, водночас, творчі. Як написала в своєму ессе «Я в професії» наша студентка, що вступила до магістратури в цьому навчальному році: «Психологія є нібито мистецтвом. Її не тільки важливо зрозуміти, а ще важливіше відчути, відчути кожну людину, себе самого, весь цей світ. Щоб бути психологом потрібен хист, адже як письменник шукає відгук читача через книгу, так і психолог підбирає шлях до душі кожної людини. Професія психолога не може бути повноцінно опанована лише навчанням, вона повинна бути в серці».