Новини

МІЖНАРОДНА АКАДЕМІЧНА МОБІЛЬНІСТЬ НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ КАФЕДРИ ПСИХОЛОГІЇ

   З 22 квітня по 17 травня 2024 року науково-педагогічні працівники кафедри психології, доктор пед. наук, професор кафедри психології Наталія КОВАЛЕНКО, канд. психол. наук, доцент кафедри психології Наталія ЄРМАКОВА, канд. психол. наук, доцент кафедри психології Світлана ПУХНО, разом з колегами з кафедр педагогіки, соціальної роботи і менеджменту соціокультурної діяльності, дошкільної та початкової освіти навчально-наукового інституту педагогіки і психології, взяли участь у програмі міжнародної академічної мобільності «Формування професійно-педагогічної компетентності та розвиток професійних навичок учасників освітнього процесу у сфері дошкільної, початкової, загальної середньої та вищої освіти з інтеграцією в європейський освітній простір» на базі Międzynarodowa Akademia Nauk Stosowanych w Łomży (Міжнародної академії Наук в Ломжі, Польща).
    В межах програми ознайомилися і обмінялися досвідом з колегами з Międzynarodowa Akademia Nauk Stosowanych w Łomży , Przedszkole Językowo-Artystyczne "Akademia Przedszkolaka" w Łomży , Przedszkole Publiczne TWP "Pinokio", Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Łomży , Przedszkole Wyjątkowa Kraina , Poradnia Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży , Przedszkole Publiczne nr 14 w Łomży , Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży . Зокрема, із системою освіти в Польщі, ключовими підходами та інноваційними методами освітнього процесу наскрізно на різних рівнях (у закладах дошкільної, початкової, загальної середньої та вищої освіти). Дізналися особливості діяльності спеціалізованих закладів: специфіку роботи психологічної порадні, порадні психічного здоров'я для дітей та молоді. Особливу зацікавленість викликали методи та технології роботи фахівців з дітьми з особливими освітніми потребами, за що дуже вдячні доктору Івоні Боравській, доктору Зоя Шарлович , пані Monika Serafin-Chądzyńska.
   Навчання в рамках програми також передбачало знайомство з польською історією, культурою, архітектурою, традиціями, звичаями, природою Miasto Łomża , Muzeum-Skansen Kurpiowski im. Adama Chętnika w Nowogrodzie , Muzeum Przyrody - Dwór Lutosławskich w Drozdowie .
   Результатами міжнародної академічної мобільності стало написання статей для публікації в науковому періодичному часописі Zeszyty Naukowe MANS w Łomży та монографії, а також – планування подальших спільних освітніх, наукових і практичних заходів у межах підписаного договору про співпрацю.
   Щиро дякуємо польським колегам за отриманий професійний досвід і бажаємо творчої наснаги!

Нагородження до Дня науки за значні здобутки в науково-дослідницькій роботі

16 травня 2024 року, до Дня науки в Україні кандидата філософських наук, доцента кафедри психології Вертеля Антона Вікторовича за сумлінну плідну працю, значні здобутки в науково-дослідній роботі було нагороджено подякою Голови обласної державної адміністрації - начальника обласної військової адміністрації. 

Гостьова лекція Ірини ОРЛОВОЇ "Перинатальна психологія як фундамент здоров'я майбутніх поколінь"

   26 квітня 2024 р. «Тиждень психології» на кафедрі психології СумДПУ імені А.С. Макаренка завершився гостьовою лекцією Ірини ОРЛОВОЇ - лікаря акушера-гінеколога, перинатального психолога, спеціаліста з психології репродуктивних порушень, доули, членкині Асоціації фахівців з природнього батьківства на тему: ПЕРИНАТАЛЬНА ПСИХОЛОГІЯ ЯК ФУНДАМЕНТ ЗДОРОВ'Я МАЙБУТНІХ ПОКОЛІНЬ.
   Під час лекції пані Ірина ознайомила студентів з розділами перинатальної психології, представила обов’язки перинатального психолога, розкрила прикладні аспекти перинатальної психології, розповіла про перинатальні матриці, про деструктивні та конструктивні мотиви зачаття та їх вплив на психіку дитини, про зачаття на різних стадіях життєвого циклу родин та відповіла на безліч питань аудиторії.

  Кафедра психології надзвичайно вдячна пані Ірині за цікавий та корисний матеріал. Сподіваємось на майбутню плідну співпрацю.

Відеозапис лекції

1 частина

2 частина

Круглий стіл "ДоброЧесність: цінності в щоденній навчальній та науковій роботі

   Дотримання академічної доброчесності має широкий спектр позитивних наслідків як для окремих учасників академічної спільноти, так і для академічного середовища в цілому. Вона є фундаментом, на якому ґрунтується успішний розвиток науки, і сприяє формуванню майбутнього, забезпечуючи надійність, довіру та професійну етику у науковому співтоваристві.
   26 квітня 2024 р. для магістрів спеціальності 053 Психологія відбулося засідання круглого столу: «ДоброЧесність: цінності в щоденній навчальній та науковій роботі». Запрошеним спікером зустрічі – начальником відділу інформаційних технологій та комп’ютерного забезпечення – Борисенко Олександрою Іванівною було піднято цікаву та нагальну тему: «Як уникнути плагіату при написанні наукової роботи». Здобувачі отримали вичерпну інформацію про програму Strike Plagiarism та особливості пошуку подібності тексту. Окрім цього, магістрантам було запропоновано різні академічні активності: вікторини, квести, проблемні ситуації.

Зустріч "Клубу випускників" в рамках проведення Тижня психології

   25 квітня 2024 р. в рамках проведення «Тижня психології» кафедра психології СумДПУ імені А.С. Макаренка організувала чергову зустріч «Клубу випускників».
  Цього разу зі студентами поділились своїм досвідом та розказали про те, як їм допомогли знання, отримані в університети ДЕНИСЕНКО Ганна, психолог відділення реабілітації КНП Центральна міська клінічна лікарня Сумської міської ради, ГОЛОВАЧ Ірина – практичний психолог КУ Сумська загальноосвітня школа №6 Сумської міської ради та ОСТРІВНА Ольга – практичний психолог ДНЗ «Сумське міжрегіональне вище професійне училище».
   Захід пройшов у теплій, дружній атмосфері, випускники відповіли на запитання студентів та виявили бажання й надалі брати участь в організованих кафедрою психології заходах, у тому числі й профорієнтаційних для абітурієнтів та студентів нашого ЗВО.

Відеозапис зустрічі