Лекція Світлани Лукомської «Особливості психологічної допомоги військовослужбовцям Збройних Сил України»

24 жовтня на кафедрі психології пройшла гостьова лекція кандидата психологічних наук, старшого наукового співробітника лабораторії методології і теорії психології Інституту психології імені Г.С.Костюка НАПН України Світлани ЛУКОМСЬКОЇ «Особливості психологічної допомоги військовослужбовцям Збройних Сил України».
   Лектор розповіла про свій досвід роботи психологічної допомоги військовослужбовцям ЗСУ, проаналізувала прояв симптомів ПТСР, ознайомила з критеріями ПТСР та моральної травми, представила характеристику різновидів адаптації учасників бойових дій, надала модель сприяння соціальній реінтеграції учасників бойових дій та практичні шляхи допомоги та самодопомоги військовослужбовцям.

Відео лекції

Запрошуємо до участі в конференції "Молодь у сучасній психології"

Запрошуємо Вас до участі у науково-практичній конференції «Молодь у сучасній психології», яка відбудеться 21 листопада 2024 р. на базі кафедри психології Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка (Конференція буде проведена у дистанційному форматі із застосуванням платформи для відео конференцій ZOOM).
      Код : ідентифікатор конференції – 4458002859, код доступу - 0000
      Тематичні напрями роботи конференції:
1. Актуальні теоретичні питання сучасної психології.
2. Емпіричні дослідження особистості та груп в умовах війни.
3. Психологічні особливості розвитку особистості в різні вікові періоди.
4. Психологічна допомога особистості в період воєнного стану.
     Програма конференції передбачає: пленарне засідання, роботу секцій, проведення майстер-класів.

Інформаційний лист конференції

Вітаємо Дворніченко Ларису Леонідівну з нагородженням Подякою Сумської обласної ради

Вітаємо ДВОРНІЧЕНКО Ларису Леонідівну з нагородженням Подякою Сумської обласної ради за багаторічну плідну працю, високий рівень професійої майстерності, вагомі професійні здобутки та з нагоди Дня працівників освіти.
    Бажаємо подальших успіхів у професійній діяльності!

Захід з 1 курсом на тему академічної доброчесності

20 вересня відбулася зустріч із першокурсниками спецільності 053 Психологія, присвячена темі академічної доброчесності.    Захід мав на меті ознайомити студентів із основними принципами чесної і відповідальної поведінки в освітньому процесі, що є надзвичайно важливим для їхнього успішного навчання.
   Під час зустрічі були висвітлені такі ключові питання:
1.Поняття академічної доброчесності. Студентам було детально роз'яснено, що академічна доброчесність є основою освітнього процесу і включає такі цінності, як чесність, справедливість та відповідальність. Було підкреслено, що дотримання цих норм сприяє формуванню високого рівня освіти та наукової етики.
2.Обговорення можливих порушень. Окрема увага була приділена обговоренню таких порушень, як плагіат, списування та фальсифікація даних. Студенти отримали чітке розуміння наслідків таких дій, включаючи дисциплінарні заходи, які можуть бути застосовані у випадку порушення принципів доброчесності.
3.Запобігання плагіату. На зустрічі були надані конкретні рекомендації щодо уникнення плагіату, зокрема, як правильно цитувати джерела та використовувати наукові роботи інших авторів. Студентам також було розказано про важливість самостійного виконання завдань і критичного мислення.
4.Відповідальність студентів і викладачів. Було наголошено на важливості співпраці між студентами та викладачами у підтримці академічної доброчесності. Обидві сторони відповідають за створення атмосфери довіри та відкритості у навчальному процесі.
   Зустріч допомогла студентам усвідомити важливість академічної доброчесності як невід'ємної частини їхнього навчання. Захід став першим кроком у формуванні культури доброчесності, яка має супроводжувати студентів протягом усього їхнього навчання.

Зустріч з першокурсниками-психологами

2 вересня відбулась зустріч професорсько-викладацького складу кафедри зі студентами першого курсу спеціальності 053 Психологія. Студенти познайомились з керівництвом інституту, директоратом, куратором та дізнались про умови навчання в умовах сьогодення.