Гостьова лекція "Пологи в окулярах віртуальної реальності"

16 березня на кафедрі психології відбулась гостьова лекція від авторки інноваційного методу, перинатального психолога, консультанта з питань грудного вигодовування та дослідниці - Валерії Баришнікової на тему "Пологи в окулярах віртуальної реальності".
   Пані Валерія розповіла студентам та колегам з чого починалась її ідея використання окулярів віртуальної реальності: коли вона ще працювала акушеркою, то зрозуміла, що пологовий біль виникає переважно через страх і стрес, який зумовлює напруження м'язів. Отже потрібно було позбавити жінок тривоги та стресу та забезпечити контроль над тілом, що сприятиме глибокому, стабільному розслабленню. Так і виникла ідея використання технології віртуальної реальності в поєднанні з практикою керованої релаксації. Бо саме вони пропонують унікальні можливості для зняття тривожної напруги в процесі перейм. Глибока ілюзія присутності у штучно створеному віртуальному світі відволікає жінок від несприятливих подразників (пологового болю), занурює їх в насичені сенсорні стимули і створює позитивний досвід. Отримані дані використання ВР-окулярів засвідчили позитивні ефекти у породіль.

Посилання на перегляд лекції