Звітня конференція з проходження виробничої психологічної практики магістрами

22 листопада - у випускників-магістрів ЗФН групи П-6 та 29 листопада 2023 р. – у випускників-магістрів ДФН 0067 гр. відбулися звітні конференції з проходження виробничої психологічної практики, метою яких було удосконалення професійних вмінь та навичок з основних видів психологічної діяльності – психодіагностичної, психокорекційної, психопрофілактичної, просвітницької та організаційно-методичної.
    Згідно навчального плану підготовки магістрів у галузі знань 05 Соціальні та поведінкові науки за спеціальністю 053 Психологія, виробнича психологічна практика тривала впродовж 6 тижнів, у магістрів ЗФН у міжсесійний період, у терміни, погоджені з керівником практики, Єрмаковою Наталією Олександрівною, у магістрів ДФН – з 09 жовтня по 17 листопада 2023 року.
    Методистами виробничої практики д.психол.н., проф. Кузіковою Світланою Борисівною, к. психол. н., доцентом Єрмаковою Наталією Олександрівною, а також – Ємець Іриною Вікторівною, методистом практик СумДПУ імені А.С. Макаренка, яка була присутня на звітніх конференціях, разом з магістрантами були обговорені питання щодо особливостей організації практики, проаналізовано досягнення цілей та задач практики, визначено проблемні питання, що поставали перед магістрантами на базах практик. Практиканти звітували про діяльність під час практики, ділилися враженнями та жваво обговорювали особливості виконання своїх професійних обов’язків на різних базах практики: КЗ Сумський Палац дітей та Юнацтва, Сумський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 15 "Перлинка", Сумський державний педагогічний університет імені А. С. Макаренка, КУ Сумська ЗОШ І-ІІІ ст. № 6, КУ Сумська загальноосвітня школа I -III ступенів № 23, КЗСОР «Конотопський фаховий медичний коледж», ДНЗ №12 СМР, КУ Сумська спеціалізована школа І – ІІІ ступенів № 7 імені Максима Савченка СМР, Роменський ДНЗ (ясла – садок) №8 «Дзвіночок», КЗ Роменський  дошкільний  навчальний заклад( ясла-садок ) № 2 «Журавка», Глухівський НВК: дошкільно-навчальний заклад – загальноосвітня школа І-ІІ ступенів № 4, ФОП Анна Михайлівна Рубан (приватний кабінет психолога) та ін. Про те, що практика справила на студентів особливі враження свідчать їхні відгуки у звітах:
   «Практика значно поглибила отримані під час навчання теоретичні знання та допомогла отримати необхідні практичні навички» Бортник Т., магістрантка групи П6 , «Особисто мені практика допомогла розвинути професійно важливі якості та навички, переймаючи досвід психолога-практика» Мелешко Я., магістрантка 0067 гр., «Здійснюючи роботу згідно плану, я навчилася правильно розраховувати час, бути дисциплінованою» Колівер М., магістрантка групи П-6, «Виробнича психологічна практика дозволила не тільки отримати уявлення про основні види діяльності –психологічну просвіту, психодіагностику, психокорекцію, психопрофілактику, а і спробувати себе в якості їх виконавця, виявити власні можливості та якості, які потребують розвитку і вдосконалення» Васіна М., магістрантка 0067 гр. «Практика у Сумському державному педагогічному університеті імені А. С. Макаренка дала цінний досвід, за який слід завдячувати професіоналізму фахівців психологічної служби»  Куліш Х., магістрантка 0067 групи, «Досвід набутий під час практики, дав поштовх задуматись над власними особистими характеристиками, важливими саме у цій сфері»  Лаврик А., студентка 0067 групи, «Зрозуміла, що під час війни робота психолога набуває особливої гостроти. Особливо діти потребують психологічної підтримки. Психологічне благополуччя усіх учасників навчально-виховного процесу великою мірою  залежить від ретельно спланованої і проведеної роботи психолога» Кіріченко Д., магістрантка 0067 групи

Дякуємо магістрантам за враження щодо проходження практики, досвід та висловлені пропозиції щодо покращення організації практики в майбутньому, бажаємо успіхів у майбутній практичній професійній діяльності!